W poniedziałek, 17 czerwca 2013 roku, w ramach spotkań służących poznawaniu ciekawych zawodów, klasa IIIc wraz z opiekunami, panią Alicją Szewczyk i wychowawczynią, panią Joanną Tritt, wybrała się do poznańskiego Radia Emaus przy ul. Zielonej 2. Kulisy pracy w rozgłośni, a przede wszystkim wszechstronne umiejętności dziennikarza radiowego stanowiły tajemnicę, którą tym razem zapragnęli odkryć trzecioklasiści.

Serdeczne i ciepłe przyjęcie w Emaus zapewniła nam p. dr Katarzyna Zagórska, zastępca redaktora naczelnego, która zarazem okazała się wspaniałym przewodnikiem po radiowych arkanach. I tak, dzięki uprzejmości i niezaprzeczalnemu urokowi p. red. Zagórskiej, mogliśmy: poczuć się jak na redakcyjnym zebraniu w sali konferencyjnej; pomóc realizatorowi dźwięku wydobyć nietuzinkowe odgłosy; spróbować nagrać własną audycję
w małym i dużym studiu, a nawet zajrzeć da radiowych zakamarków (dosłownie
i w przenośni) – „od kuchni”. Warto też wspomnieć, że niektórym naszym uczniom, zakochanym w technicznych wynalazkach, a może także pałającym sympatią do jednej z pań realizatorek, udało się „przypadkiem” i ku niemałemu zdumieniu słuchaczy znaleźć „na antenie”… Jednak te mniejsze czy (o zgrozo!) większe niespodziewane zwroty akcji są może dobrym znakiem, by w przyszłości do radia powrócić i już profesjonalnie wykorzystać swoje talenty dziennikarskie lub zdolności techniczne.

Nieśmiałość co prawda nie wszystkim pozwoliła zbliżyć się do mikrofonu, ale uraczeni serdecznym klimatem miejsca jesteśmy bardzo wdzięczni p. red. Zagórskiej i pozostałym pracownikom radia za ekscytującą dawkę nieznanych dotąd wrażeń. Mając nadzieję na dalszą współpracę z zaprzyjaźnioną szkołą (i świadomi już zasad kryptoreklamy) po drugiej stronie łączy ślemy ciepłe pozdrowienia dla „EMAUS – po prostu: DOBREGO RADIA”!

opracowała: Joanna Tritt