„Mędrcy świata monarchowie gdzie śpiesznie dążycie…” śpiewali gromko mieszkańcy Poznania  na ulicach Starego Miasta  idąc po raz czwarty za orszakiem Trzech Króli. Orszak wyruszył z Placu Wolności, który przed  godziną  12.00 wypełnił się wielobarwnym tłumem poznaniaków, przebranych w kolorowe peleryny i korony.   Na trasie  pochodu pojawili się również uczniowie naszego gimnazjum jak i liceum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz.

Tym razem młodzież wcieliła się w rolę dwóch gwardii – jedną stanowiła gwardia legionistów podległa królowi ziemskiemu Herodowi, drugą była gwardia skromnych pastuszków, która wybrała służbę znacznie większemu królowi, bo królowi  wszechświata – Jezusowi , narodzonemu w stajence w Betlejem.

Uczniom towarzyszyły polonistki z naszej szkoły – Marta Gołkowska,  Katarzyna Błajet i Marianna Kieliszewska – koordynator szkolnej akcji.

Radosnemu nastrojowi wtórowało piękne, wiosenne wręcz słońce ,przy którym śpiewane gromko kolędy swą radosną wymową  zdawały się wyglądać pełnej nadziei  kontynuacji  historii zbawienia  gdy Ten, który się właśnie narodził  zwycięży śmierć, piekło i szatana …

opracowała: Marianna Kieliszewska