NaukaBezGranic to europejski program edukacyjny, który  propaguje różnorodne formy nauczania i zdobywania wiedzy o świecie oraz wspiera nauczycieli w rozwijaniu umiejętności potrzebnych młodzieży, takich jak: wrażliwość, tolerancja, zdolność kreatywnego myślenia, umiejętność  zdobywania i przetwarzania informacji, przedsiębiorczość i umiejętności komunikacyjne.

To już trzecie, i zarazem ostatnie, w tym roku szkolnym warsztaty  w ramach tego programu. 24 maja br. uczniowie naszej szkoły spotkali się ponownie z człowiekiem orkiestrą  Kaidarem Kivistikiem z Estonii. Kaidar poprowadził dwa warsztaty dla nas. Fun and Games to interaktywne gry i zabawy z okazji Między narodowego Dnia Dziecka oraz How to sound like A Native Speaker.

Czy to w ogóle jest możliwe, żeby mówić w obcym języku i pozbyć się akcentu własnego języka? Otóż Kaidar jest tego żywym przykładem – Estończyk mówi tak, że Irlandczycy nie poznają jego obcego pochodzenia. Oczywiście nie jest to łatwe.  W czasie warsztatów uczniowie mieli okazję poćwiczyć fonetykę oraz poznać różnice między wymową Australijczyków, Brytyjczyków, Kandyjczyków i Amerykanów. Kai jest kwalifikowanym nauczycielem języka angielskiego, a jgo plany na przyszłość to nigdy nie ustawać w przekazywaniu pozytywnej iskry innym ludziom. Mamy nadzieje jeszcze nie raz się w nim spotkać w przyszłym roku szkolnym!