Tegoroczny projekt klas 7 –  „Wybitni Wielkopolanie XIX wieku”, był  po raz pierwszy  organizowany przez naszą szkołę. Jako dumni Wielkopolanie, chcieliśmy w tym roku podkreślić naszym działaniem  wkład w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W ramach projektu klasy VII od początku roku szkolnego zdobywały informacje, przygotowywały się do turnieju oraz brały udział w wycieczce dydaktycznej Turew- Rogalin- Kórnik.

24 stycznia podsumowano te wszystkie działania podczas turnieju klas. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach: prezentacja klasy, przedstawienie sylwetek „bohaterów najdłuższej wojny nowoczesnej Europy”, zawody sportowe, konkurs wiedzy , puzzle, doping klasy. Nad całością czuwało jury w składzie: Ksiądz Dyrektor Piotr Kuś, pani wice dyrektor Katarzyna Lisiecka, pani Anna Bielawska – pomysłodawczyni uroczystości, pani Ewa Zawieja – nauczyciel j. polskiego oraz Alicja Topyła – reprezentantka SU. Za punktację odpowiedzialna była pani J.Niewrzendowska – nauczyciel matematyki. Naszych uczniów wspaniale dopingowali rodzice.

Po wspaniałej rywalizacji wygrała klasa VII c z panią M.Skowrońską, drugie miejsce zdobyła VII b z panią M. Hamrol,  a VII a z panią M.Kundzewicz- Hetmańską uplasowała się na 3 pozycji.

Wspaniałym ukoronowaniem naszych zmagań była uczta z wielkopolskimi specjałami przygotowana przez rodziców klas VII.

Opracowała : Anna Bielawska