W środę, 20 września, tradycyjnie odbyły się w naszej szkole otrzęsiny nowo przyjętych klas. W tym roku przyjęliśmy do naszego grona nowych uczniów z klas IV i VII.

Klasy czwarte wcieliły się w bohaterskich kowbojów – mieszkańców miasteczka Pod Podkową oraz Kopytkowa. Klasy siódme natomiast przebrały się za Indian z  plemion: Dzikich Katolików, Białych Gołębi i Cziku Czaków. Każda z klas miała za zadanie zaprezentować się w pięciu konkurencjach, badających różne sprawności nowych uczniów. Zmagania rozpoczęły się od prezentacji klas. Następnie każda klasa miała za zadanie zaśpiewać piosenkę lub zatańczyć taniec w klimacie indiańskim lub country. Po występach artystycznych przyszedł czas na malowidła naskalne, test wiedzy o dzikim zachodzie oraz na najbardziej wyczekiwane przez wszystkich uczniów konkurencje sportowe pod okiem strzegącego prawa szeryfa prof. Janusza Pituły. Zmaganiom kowbojów i Indian uważnie przyglądał się nasz szeryf – ks. Dyrektor Piotr Kuś.

Wszyscy nowi uczniowie spisali się na medal! Po zakończeniu konkurencji wspólnie udaliśmy się na pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców z klas IV i VII. Za organizację całej imprezy odpowiedzialni byli uczniowie z klasy IIa i IIe pod opieką p. prof. Patrycji Nowak i p. prof. Iwony Brody

Opracowała: Pola Szymczak

https://youtu.be/8Gpjk2uzbQY