Już po raz drugi w naszej szkole zrealizowany został projekt Bądź autorem własnej kariery, związany z wyborem dalszej drogi edukacyjnej dla  naszych gimnazjalistów i uczniów klas VII KSP

Spotkanie rozpoczęliśmy wykładem o podejmowaniu decyzji zawodowych, wygłoszonym przez panią dr Magdalenę Barańską  z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

W drugiej części spotkania rodzice opowiadali o wykonywanej pracy, a na koniec przedstawiciele zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych  przedstawili ofertę na nowy rok szkolny. Szczególnie zainteresowani byli uczniowie klas III , bo decyzję trzeba podjąć już w tym roku. Uczniowie  klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej bardzo interesowali się tym,  jak  zmieszczą się wszyscy w jednej szkole?

 

Dzień Kariery widziany oczami uczennicy wyglądał tak:

 

W czwartek, dnia 19 października 2017 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Kariery. Kilkoro spośród naszych rodziców postanowiło podzielić się z nami tajnikami swej pracy. Reprezentowali oni takie zawody, jak: lekarz, agent ubezpieczeniowy, informatyk, bankier. Do każdego rodzica skierowaliśmy inne pytanie, np. czy w pracy ważna jest dobra atmosfera, jakie są cechy dobrego pracownika itp. Ich obszerne odpowiedzi znacznie przybliżyły nam różne zawody. Wielu rodziców studiowało najpierw jeden kierunek studiów bądź chodziło do szkoły zawodowej, a po przepracowaniu kilku lat w zawodzie zmieniało branżę. Powiedzieli nam, że w pracy bardzo przydaje się doświadczenie. Poradzili też nam, żebyśmy zwracali uwagę na różne dziedziny nauki, bo nigdy nie wiadomo, co nam się w życiu przyda.

W łączniku znajdowały się stanowiska szkół ponadgimnazjalnych. Były to zespoły szkół, technika, licea. Mieliśmy możliwość podejścia do interesującego nas stanowiska i rozmowy z nauczycielami bądź uczniami danej placówki. Rozdawane były także ulotki szkół.

Martyna Rajch, klasa 2 a gim.

Opracowała: Małgorzata Narożna- Szmania