Pasowanie Pierwszaków

W dniu 25.10. 2017 r. przeżywaliśmy uroczyste pasowanie pierwszaków na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Było to wydarzenie historyczne, gdyż po raz pierwszy w murach naszej szkoły powitaliśmy dzieci siedmioletnie, które będą pierwszym rocznikiem kończącym tutaj ośmioletnią szkołę podstawową.

Maluchy w strojach galowych wyglądały bardzo uroczyście i zachowywały się godnie. Najpierw przed zgromadzonymi rodzicami, gronem pedagogicznym i przedstawicielami starszych uczniów zaprezentowały na scenie swoją wiedzę i umiejętności, a następnie pani dyrektor Katarzyna Lisiecka odebrała od nich ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu ks. dyrektor Piotr Kuś, występujący w tym dniu przed najmłodszymi w roli króla, pasował każdego z nich wielkim ołówkiem na ucznia klasy pierwszej. Następnie, wychowawczyni wręczyła małym uczniom dyplomy, a rodzice wspaniałe prezenty. Na koniec życzenia złożyła im ich ulubiona starsza koleżanka – Martyna Wojciechowska, która specjalnie dla nich przeobraziła się w dobrą wróżkę. Samorząd szkolny obdarował pierwszoklasistów ogromną, oprawioną w ramki, wspólną fotografią. Uroczystość zwieńczona została wspaniałym, przygotowanym przez rodziców, słodkim poczęstunkiem.

Opracowała: Anna Walczak