Już szkolną tradycją stało się zaangażowanie uczniów naszych szkół w Orszak Trzech Króli. To piękne wydarzenie gromadzi każdego roku mieszkańców Poznania na terenie Placu Wolności i Starego Rynku. Po raz kolejny ,,diabły z katolika” straszyły licznie zgromadzony tłum nie chcąc pozwolić orszakowi przejść do ,,Betlejem”- miasta gdzie narodził się Chrystus. Wszystko to  działo się  na rozkaz głównego diabła efektownie ziejącego ogniem.

Nasza reprezentacja ujarzmiona błogosławieństwem arcybiskupa ks. Stanisława Gądeckiego i po przejściu orszakowego tłumu, pozostała na placu, ale nie nudziła się, bowiem dużo osób pragnęło mieć pamiątkowe zdjęcia z przedstawicielami piekła.

Drugą grupą reprezentującą nasze szkoły był szwadron  rzymskich legionistów, od którego zależało czy orszak będzie mógł pójść dalej. Groźny centurion łaskawie zgodził się, by pozostali żołnierze poprowadzili tłum przez rynek aż do króla Heroda pod ratusz. Historia mogła więc toczyć się dalej 😉

Po zakończeniu barwnego korowodu sceną finałową, nasi dzielni żołnierze również cierpliwie pozowali do zdjęć  z dziećmi, ale też z babciami, dziadkami i całymi rodzinami – nie tylko z Polski!

 

Opracowanie: Jakub Chęciński, Marianna Kieliszewska

Zdjęcia: Marianna Kieliszewska, Ewa Zawieja, Justyna Kędra (piękne zdjęcia legionistów-dziękujemy!)

 

 

 

 

Linki, pod którymi można zobaczyć prasową relację fotograficzną i filmową z tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Są tam Nasi!!! :

–  https://www.orszakpoznan.pl/zdjecia

https://poznan.tvp.pl/35504765/trzech-kroli-swieto-objawienia-panskiego

http://naszglospoznanski.pl/orszak-trzech-kroli-w-poznaniu-na-zdjeciach/

https://epoznan.pl/news-news-82362-Orszak_Trzech_Kroli_przeszedl_ulicami_miasta

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/spiewniki-w-dloniach-korony-na-glowach-przez-poznan-przeszedl-orszak-trzech-kroli,12823273/

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/5,36001,22862874.html?i=22&disableRedirects=true

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim naszym uczniom i pani Ewie Zawiei, którzy czynnie zaangażowali się w tegoroczne obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego i już dziś zapraszam wszystkich chętnych do udziału w Orszaku Trzech Króli 2019!

Opracowała:

Marianna Kieliszewska