W marcu klasy drugie Gimnazjum odwiedziły ŠKODA AUTOLAB.

To pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref można było skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić.

W strefie Bezpieczeństwa można się było dowiedzieć, jak należy zachować się w sytuacjach ekstremalnych na drodze. Uczniowie mogli się przekonać, czy są przygotowani do udzielania pierwszej pomocy oraz jakie konsekwencje może mieć chwila beztroski lub nieuwagi podczas jazdy. Wszyscy chętni skorzystali z symulatora dachowania i zderzeń.

W ilu sytuacjach na drodze pomaga nam nowoczesna technologia? Odpowiedzi na to pytanie można było znaleźć w strefie Technologia.

Ekonomicznie i ekologicznie -to wyznaczniki jazdy w stylu eko. Młodzież dowiedziała się jakie są zasady ekojazdy oraz jaki sposób producenci samochodów wspierają kierowców w byciu eko.

Bezpieczna podróż – w tej strefie można się było dowiedzieć, jak bezpiecznie spakować sprzęt sportowy oraz poznać triki na powiększenie przestrzeni bagażowej?

W Centrum było również Kino, gdzie uczniowie obejrzeli specjalnie przygotowany seans filmowy.

Oprac. Iwona Broda