Zajęcia praktyczne na lotnisku Ławica w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Practical skills matter”

Dnia 23 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 3a i 3c gimnazjum pod opieką Pani prof. Agnieszki Weydmann i Pani prof. Anny Nowaczyk wzięli udział w zajęciach na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

W ramach zajęć uczniowie przeszli odprawę biletowo-bagażową przeprowadzoną w języku angielskim, nauczyli się zwrotów przydatnych w czasie podróży oraz dowiedzieli się, jakie przepisy obowiązują na lotnisku i na pokładzie samolotu. Ponadto mieli oni możliwość odwiedzenia pomieszczeń gospodarczych niedostępnych dla zwykłych pasażerów oraz obejrzenia pokazu z udziałem funkcjonariuszy Straży Granicznej i psa poszukującego zabronionych towarów i substancji.

Pod koniec uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności językowe i orientacyjne poprzez wykonanie kart pracy dotyczących lotniska i podróży samolotem.

Wizyta na lotnisku była dla uczniów doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz poznania procedur i zasad obowiązujących na lotnisku. Z pewnością spora część z nich wiele wyniosła z tej wizyty.

Opracował Wojciech Sikora 3c