Tegoroczny Orszak Trzech Króli nie mógł się odbyć  bez naszego udziału. Nasze „diabły z Katolika”, jak co roku zresztą, próbowały udaremnić dojście Orszaku do Nowonarodzonego. Namawiały tłumy do rozejścia się,  nieśpiewania kolęd, nieskładania rąk do pacierza, a dzieci szczególnie do całodziennej gry na komórkach zamiast podążania za Trzema Królami. Na szczęście siły dobra, jak i  gromkie śpiewy poznaniaków zagłuszyły po raz kolejny diabelskie podszepty i Orszak mógł kroczyć dalej.

U wlotu na Stary Rynek kolejni „nasi” – czyli Rzymscy Legioniści, również próbowali  zatrzymać Orszak. Po pertraktacjach z Trzema Królami, zaprowadzili jednak Orszak przed Króla Heroda.

Nasi uczniowie i uczennice dzielnie się spisali. Pomimo mrozu i ciężkich zbroi, bardzo dobrze odegrali swoje role i długo z nich nie wychodzili, pozując do rodzinnych zdjęć wraz z innymi aktorami. W niejednym poznańskim domu pamiątkowe fotografie z tegorocznymi bohaterami Orszaku są miłą pamiątką. Pani Ewa Zawieja i ja też pozowałyśmy ,Śmierci  i diabłów się nie bałyśmy 😉

 

Opracowała: Marianna Kieliszewska