Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia Stanisławów, czyli wyjątkowych nagród, przyznawanych przez Uczniów, Nauczycielom. W tym roku Nauczyciele i Pracownicy Szkoły nagradzani byli za swoje talenty. W związku z dziesięcioleciem istnienia szkoły, niezłomni poszukiwacze znaleźli dziesięć talentów, które według gimnazjalistów powinny zostać wyróżnione wśród członków Grona Pedagogicznego.

Po specjalnej edycji programu „Mam Talent”, według scenariusza Weroniki Dudlik z klasy IIIa, niespodziankach muzycznych, a także nagranych przez Annę Muzykę
i Michalinę Raciborską wraz z Uczniami IIIa krótkich filmikach, z przymrużeniem oka pokazujących talenty naszych Belfrów, przyszedł czas na przyznanie prestiżowych statuetek! Pierwszym odnalezionym talentem był Talent Anielskiej Cierpliwości, czyli Oaza Spokoju dla Nauczyciela, którego spokoju, cierpliwości i wyrozumiałości nie są w stanie zakłócić nawet (o zgrozo!) największe wybryki uczniowskie! Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła pani Joanna Tritt, drugie – pani Patrycja Nowak, a trzecie – pani Anna Bielawska. Kolejnym wyłowionym przez uczniów talentem była Kreatywna Dusza, czyli Talent Myśli Twórczej. Posiadał go Nauczyciel, który kreatywnym myśleniem i twórczymi pomysłami sypie jak z rękawa i wraz z Uczniami potrafi stworzyć niejedno artystyczne Arcydzieło! Tym talentem okazała się wyróżniać pani Katarzyna Lisiecka, po Niej – pani Patrycja Nowak, a jako trzecia wytypowana została przez dzielnych poszukiwaczy pani Anna Bielawska. Trzecim talentem był Talent Wytwornego Smaku, czyli Dama
i Dżentelmen roku. Talent ten posiadał Nauczyciel o wysublimowanym guście
i niepowtarzalnym stylu bycia – nie tylko przejawiającym się w modzie i urodzie (wyjątkowość ruchów, gestów, mimiki twarzy, głosu, itp…). Na Damę Roku uczniowie wybrali panią Patrycję Nowak, a na Dżentelmena Roku – pana Jana Tasiemskiego-Pitułę. Następnym talentem odnalezionym w szkolnym zgiełku był Talent Świetnej Organizacji, czyli Maszyna Sterująca. Posiadał go nauczyciel, który jest zawsze w centrum twórczego zamieszania, który wraz z Uczniami potrafi tworzyć wspaniałe akcje charytatywne
i społeczne, a bez którego życie szkoły byłoby po prostu nudne. Za Maszynę Sterującą Uczniowie uznali panią Hannę Kowalik, zaraz po niej wytypowali panią Annę Bielawską,
a jako trzecią – panią Joannę Tritt. Piątym już talentem, ważnym dla uczniów naszego gimnazjum, był Talent Wielkiego Serca, czyli Miłosierny Samarytanin. Talent ten posiadał Nauczyciel, którego serce jest w ciągłym stanie przedzawałowym – dla wszystkich chce bowiem bić tak szybko i mocno; dla Przyjaciela Uczniów, do którego można się zwrócić
w każdej potrzebie i który nigdy nie odmówi pomocy. Tym talentem w oczach uczniów wyróżniła się pani Hanna Kowalik. Następnym tytułem był Mistrz Dowcipu, czyli Talent Rozbrajającego Poczucia Humoru. Posiadał go Nauczyciel, którego śmiech lub anegdoty poruszą nawet największego ponuraka. Mistrzem Dowcipu w roku 2016 okazał się pan Jan Tasiemski-Pituła, za nim na podium stanęła pani Barbara Guzek, a trzecie miejsce uczniowie przyznali ks. Dyrektorowi Piotrowi Kusiowi. Kolejnym talentem znalezionym
w Nauczycielach był Talent Niezłomnej Postawy, czyli Sokole Oko: dla Nauczyciela wiernego regulaminom i zasadom, któremu nie umknie żaden wybryk uczniowski, a jego bystre oko sięga tam, gdzie żaden wzrok nie sięga! Nauczycielem wyróżniającym się bystrym okiem okazała się pani Alicja Szewczyk, po Niej – pani Dorota Janik, a jako trzecia na scenę o nagrodę w tej kategorii wkroczyła pani Ewa Zawieja. Ósmym talentem był natomiast Talent Niekonwencjonalnych Metod Nauczania, czyli Sprężarka Wiedzy. Talent ten odnalazł się w Nauczycielu, którego metody nauczania są nie tylko najbardziej efektowne, ale i efektywne, który swojego przedmiotu potrafi nie tylko świetnie uczyć, lecz także nauczyć! Tytuł Sprężarki Wiedzy w roku 2016 otrzymała pani Anna Bielawska, na drugim stopniu podium stanęła pani Marta Mickiewicz-Metelska, a trzecie miejsce
w tej kategorii przyznano pani Patrycji Nowak. Następnym  talentem wyłowionym
z Członków Grona Pedagogicznego naszego Gimnazjum był Talent Sprawiedliwego Osądzania, czyli Salomonowa Mądrość. Posiadał go Nauczyciel, który zawsze ocenia sprawiedliwie, w każdym Uczniu potrafi dostrzec choćby najmniejszy potencjał
i obiektywnie umie rozsądzić każdy spór.  W tej kategorii „wyłowiona” została Pani Anna Bielawska, po niej ks. Dyrektor  Piotr Kuś, a jako trzecia – pani Barbara Guzek. Ostatnim już talentem, jaki udało się znaleźć naszym Gimnazjalistom, był Talent Nad Talentami, czyli Największy Autorytet. Dla Uczniów był to Nauczyciel, który talentów ma bardzo wiele i cenimy Go po prostu za całokształt, bo jest dla nas wyjątkowy! Talentem Nad Talentami 13.10.2016 okazała się…. Pani Patrycja Nowak! A tuż po Niej na podium stanęła pani Anna Bielawska, natomiast trzecim największym autorytetem wśród Nauczycieli naszej szkoły został ks. Dyrektor Piotr Kuś.

Oprócz wyżej wymiennych dziesięciu talentów, naszym niezłomnym poszukiwaczom udało się odkopać jeszcze dwa talenty: Talent Pomocnej Dłoni, czyli Szara Eminencja Zachwytu oraz Talent Siły Współpracy, czyli Belferska Grupa Roku. Pierwszy z dwóch ostatnich talentów posiadał Pracownik niedydaktyczny, którego głównym zadaniem nie jest nauczanie, ale bez którego szkoła funkcjonować by nie mogła; okazuje pomocną dłoń lub obecność zawsze, kiedy tylko tego potrzebujemy! Szarą Eminencją Zachwytu został Pan Ryszard Radkowski, drugie miejsce w tej kategorii zajął pan Bartosz Błachowiak, a trzecie pani Marianna Kieliszewska. Natomiast, jeżeli chodzi o Talent Siły Współpracy, to był to talent grupy Nauczycieli, których cenimy najbardziej i którzy wspaniale potrafią ze sobą współpracować. Belferską Grupą Roku zostali Sportowcy, po nich Przyrodnicy, a za nimi – Humaniści.

I chociaż wszystkie Stanisławy zostały już wręczone, nasi Nauczyciele nadal posiadają wiele nie odkrytych przez naszych niezłomnych poszukiwaczy talentów, bez których nie byliby tak wspaniali, jacy są. W imieniu Samorządu Uczniowskiego wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły za ich talenty i trud podjęty w nauczaniu, wychowywaniu oraz dbaniu o wyjątkowość naszej szkoły serdecznie dziękujemy, a także –  życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Zofia Floraszek z klasy IIa 

oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego