26 października odbyły się spotkania w ramach projektu – Bądź autorem swojej kariery.

Zaprosiliśmy szkoły ponadgimnazjalne czyli licea ogólnokształcące i zespoły szkół technicznych, doceniając wartość kształcenia zawodowego.

Uczniowie klas III wysłuchali i obejrzeli prezentacje szkół przygotowane przez ich przedstawicieli – nauczycieli i uczniów. Okazało się , że wśród nich także absolwenci naszego gimnazjum, dla których było to miłe spotkanie, powrót do „starej” szkoły.

Swoje stoiska przygotowały następujące szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. św Marii Magdaleny, XI Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Komunikacji, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Łączności oraz Zespoły Szkół Elektrycznych nr 1 i nr 2. Nasze zaproszenie przyjęli także pracownicy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Nasi uczniowie mogli skorzystać z możliwości rozpoznania różnych zawodów, a w przyszłości, mogą w tym Centrum dokonać analizy własnych predyspozycji zawodowych i edukacyjnych.

Cały projekt prowadził Adam z klasy 3d, a jego koleżanki i koledzy czynnie włączali się w pomoc organizacyjną. Serdecznie dziękuję.

Mam nadzieję, że spotkanie z uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych pozwoli Wam lepiej przemyśleć i podjąć dobrą decyzję w jakiej szkole chcecie uczyć się za rok.

Zdjęcia wykonał Jakub z klasy 1e, zobaczcie

Opracowała: Małgorzata Narożna – Szmania pedagog