Jesienną porą – 23 listopada 2016 roku – odbył się wielki turniej klas I naszego gimnazjum Z kulturą starożytnej Grecji na Ty. Między sobą rywalizowali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice.

Uczniowie rozpoczęli rywalizację od prezentacji klas. Następnie odbyły się konkursy : wiedzy o historii starożytnej Grecji, jej przyrodzie oraz geografii oraz konkurs z rysunku bogów greckich wraz z ich atrybutami.  Kolejna konkurencja to inscenizacja wybranego mitu greckiego. Jej kontynuacją  była pantomima przedstawiająca wybranych bogów greckich.  Następnie uczniowie zmierzyli się w greckim tańcu Zorba. Jury – jako kolejną konkurencję – oceniło także plakaty reklamujące biuro turystyczne zapraszające na wycieczkę do Grecji. Plakaty były wykonane w języku angielskim. Imprezę zakończyły  Igrzyska Olimpijskie, podczas których uczniowie wykazywali  się w takich konkurencjach jak skok w dal, bieg na czas czy wyścigi rydwanów. Natomiast w czasie, gdy uczniowie zmagali się w licznych konkurencjach, rodzice przygotowywali ucztę grecką.

Jury na czele z Księdzem Dyrektorem dokonało wyboru zwycięzcy turnieju. Tak naprawdę nagrodzone zostały wszystkie klasy, gdyż celem turnieju była przede wszystkim dobra zabawa oraz integracja uczniów i rodziców. Turniej zakończył się wielką wspólna ucztą.

Opracowała: Maria Pacholska