26 września w naszym Gimnazjum miała miejsce Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego. Tym razem przeżywaliśmy ją, świętując jednocześnie 5- lecie powstania Szkoły.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. odprawianą pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Gądeckiego, w której wzięła udział cała społeczność szkolna, a więc Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, a także Rodzice. Zaszczytem dla nas była obecność zaproszonych Gości, wśród których znalazły się delegacje poznańskich szkół katolickich wraz z pocztami sztandarowymi.
Po mszy św. udaliśmy się do budynku Gimnazjum, aby uczestniczyć w uroczystej akademii. Po podziękowaniach, miłych słowach wygłoszonych przez Gości oraz Dyrektora Gimnazjum – ks. Piotra Kusia, nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły nowemu pocztowi oraz złożenie przysięgi na sztandar. Oczekiwanym przez społeczność gimnazjalną momentem było ogłoszenie wyników Konkursu Wiedzy o Patronie, organizowanego przez p. Joannę Tritt. Kiedy zaś emocje nieco opadły, nadszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów oraz absolwentów Gimnazjum, nad którą duchem i ciałem czuwała p. Katarzyna Błajet. Można było zatem zachwycić się Patronem, św. S. Kostką, który zszedł z nieba na ziemię i posłuchać jego wspomnień o początkach Szkoły, a także uśmiać się do łez, oglądając najpierw prezentację zdjęć z 5. lat funkcjonowania Gimnazjum (widzianych oczami naszych absolwentów), a potem – scenkę „Lekcja polskiego”. Prawdziwą wisienką na torcie okazał się recital zespołu wokalnego pod przewodnictwem p. Marty Gołkowskiej.

Akcentem na 5- lecie Gimnazjum, który przez tydzień po uroczystych obchodach rocznicy cieszył oko, była wystawa zdjęć, poświęcona naszej Szkole, przygotowana przez p. Katarzynę Lisiecką.
Rocznica pięciolecia powstania Gimnazjum okazała się świetną okazją do podsumowań, powodem do dumy, ale także zachętą do tego, aby dalej tworzyć Szkołę, najlepiej jak każdy z nas potrafi.

opracowała: Katarzyna Błajet