W pierwszych dniach listopada w godzinach popołudniowych grupa młodzieży z naszego Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią, panią Anną Drygas, oraz panią Hanną Kowalik udała się do Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia św. Wincentego ẚ Paulo.

Celem tej wizyty było wystąpienie przed pensjonariuszkami tego domu z koncertem poświęconym bł. Janowi Pawłowi II. Starsze, samotne, schorowane panie z zainteresowaniem i ze wzruszeniem słuchały słów naszego papieża oraz pieśni religijnych śpiewanych przy dźwiękach gitar. Niektóre panie włączały się nawet w śpiew młodzieży, i tak na przykład znaną wszystkim „Barkę” zaśpiewaliśmy wspólnie. Na zakończenie Siostra Dyrektor serdecznie podziękowała nam za przybycie i umilenie czasu mieszkankom tego domu. Zachęciła  nas też do częstszego odwiedzania tych starszych, samotnych pań uświadamiając nam jak bardzo jest im potrzebne towarzystwo, szczególnie młodych ludzi.

To była nasza pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w Domu Pomocy Społecznej. Liczymy na dobrą i długotrwałą współpracę.

opracowała: Hanna Kowalik