Witajcie w mieście króla Heroda! – krzyczeli  gościnni mieszkańcy Jerozolimy na widok zbliżających się do murów miejskich barwnie ubranych postaci, a rzymski Centurion upewniwszy się w jakim celu Trzej Królowie przybyli do miasta,  wyrażał zgodę, by orszaki każdego z królów mogły przejść przez szpaler rzymskich żołnierzy.

W role żołnierzy i mieszczan jerozolimskich wcielili się w tym roku uczniowie naszego gimnazjum oraz  uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz. To już trzeci Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami poznańskiego Starego Miasta. I choć pogoda  nie była zbyt łaskawa, a siąpiący deszcz moczył zbroje i szaty, to humory wszystkim dopisywały.

Nasi dzielni żołnierze, po dwugodzinnym dźwiganiu naprawdę ciężkiej zbroi , mieli jeszcze siłę, by pozować do zdjęć z uczestnikami Orszaku. Każdy mały chłopiec, jak również nastoletnie panny oglądali się z podziwem za naszymi chłopakami w błyszczących zbrojach…

opracowała : Marianna Kieliszewska