W dniach 15-17 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w ramach XVII Targów Edukacyjnych, znaleźć można było reprezentacje większości podmiotów działających na polu współczesnej polskiej edukacji. Swoje stoiska prezentowały instytucje oświatowe, samorządowe, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły policealne i szkoły wyższe.

Goście targowi mogli także odwiedzić odbywające się równolegle wystawy: Salon Wyposażenia Szkół i Książka dla Dzieci i Młodzieży, a nauczyciele mieli szansę uczestniczyć w różnego typu konferencjach.

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w Targach Edukacyjnych, kładąc szczególny nacisk na prezentację i promocję  naszej placówki .Nauczyciele, jak i uczniowie odpowiadali zainteresowanym na pytania dotyczące funkcjonowania naszego Gimnazjum. W tym roku nasze stoisko  po raz pierwszy sąsiadowało ze stoiskiem funkcjonującego  w  budynku szkoły  Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz.

opracowała: Marianna Kieliszewska