W dniach 18 – 19 marca w naszym gimnazjum odbyły się już po raz trzeci Szkolne Dni Teatru.
W poniedziałek uczniowie oraz nauczyciele szkoły ( a więc szeroka publiczność!) mieli okazję obejrzeć scenę balkonową na podstawie „Romea i Julii” w wykonaniu uczniów uczęszczających na teatralne zajęcia artystyczne, a także wysłuchać krótkiego recitalu poezji śpiewanej, przygotowanego przez szkolny zespół wokalno- instrumentalny pod przewodnictwem p. Marty Gołkowskiej. Pierwsza z prezentacji wprawiła widownię w doskonały nastrój dzięki uwspółcześnieniu oraz  komediowemu charakterowi, druga natomiast wywołała u niejednego słuchacza nostalgię (można było wyczytać z wyrazu twarzy), choć byli i tacy, którzy reagowali wzmożoną aktywnością psychoruchową;) Podczas jednej z długich przerw uczniowie mogli także zobaczyć fotografie oraz filmy dokumentujące przedsięwzięcia artystyczne, które miały miejsce w bieżącym roku szkolnym.

We wtorek grupa uczniów najbardziej zaangażowanych teatralnie wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez p. Annę Rozmianiec. Po popołudniowej modlitwie Anioł Pański cała społeczność szkolna została zaproszona do obejrzenia pokazu pracy warsztatowej.  Na wydarzenie aktorzy „zapraszali” już podczas przerwy poprzedzającej pokaz, wypełniając przestrzeń budynku szkolnego manekinami, w które się przeistoczyli.

Także lekcje języka polskiego, które w tych dniach prowadziła p. Katarzyna Błajet, miały charakter teatralny. Uczniowie klas Ia i Ic, zainspirowani dramatem „Oczyszczeni” Sarah Kane wykorzystali sposób skonstruowania przez nią dramatu do przygotowania własnych scenek. Miały one za zadanie pokazać problemy z komunikowaniem się z drugim człowiekiem we współczesnym świecie.

opracowała: Katarzyna Błąjet