Nasz  międzynarodowy projekt  „Wielowyznaniowe oblicze Europy”  wielkimi krokami zbliża się do końca.  Ostatnio, miłym akcentem  była wizyta   3 nauczycieli i 19 uczniów

z partnerskiej szkoły z Larissy z Grecji. Kiedy odbieraliśmy naszych gości z poznańskiego dworca  późnym wieczorem w niedzielę, zupełnie nie było po nich widać zmęczenia, choć w podróży spędzili  16 godzin – wszyscy w wyśmienitych humorach entuzjastycznie witali swoich gospodarzy!

Następnego dnia nasi goście   zostali oprowadzeni po szkole przez uczniów. Mięli również okazję spotkać się z księdzem dyrektorem,  zajrzeć do klas, zobaczyć jak prowadzone są lekcje. Przy okazji rozwiązali quiz wiedzy o Polsce, a następnie w sali gimnastycznej uczyli się tańczyć  poloneza. W rewanżu, szybko się zorganizowali i pokazali dwa swoje tańce.

Podczas wizyty pokazaliśmy Grekom najważniejsze zabytki naszego miasta –  katedrę, Stary Rynek i Farę, a dotarliśmy tam specjalnie wynajętym tramwajem. Wspólnie zwiedziliśmy także Fort VII a w południe, obejrzeliśmy koziołki na ratuszu i wysłuchaliśmy hejnału.

Najważniejsze jednak było spotkanie i przebywanie ze sobą  młodych ludzi z różnych krajów, zawieranie przyjaźni, wspólna gra w kręgle, rozmowy i dyskusje. Grecy byli zachwyceni naszym miastem i naszą gościnnością. Na pewno tu jeszcze przyjadą!