Klub Aktywnego Rodzica to nieformalna w naszej szkole grupa rodziców, która swoimi działaniami wspiera jej funkcjonowanie współpracując z nami na rzecz rozwoju własnych dzieci, z ramienia szkoły inicjatorem tych działań jest wicedyrektor Katarzyna Lisiecka. Wśród rodziców są lekarze, prawnicy, tramwajarze, wojskowi. Jest mama florystka i gospodyni domowa, nauczyciel edukacji elementarnej i inni. Wszystkich ich łączy jedno: chcą wspierać rozwój własnych dzieci i robią to na różne sposoby. Pod koniec roku, rodzice wykonujący ciekawe zawody spotkali się, aby  zastanowić się jak zaprezentować je naszym trzecioklasistom.

Ostatnia klasa gimnazjum to nie jest jeszcze czas, kiedy młodzież decyduje kim będzie w przyszłości, ale to właśnie teraz podejmuje decyzje czy pójdzie do liceum na kierunki humanistyczne, czy ścisłe, a może coś z geografią, a może więcej informatyki, a być może technikum czy szkoła zawodowa będą najlepszym wyborem, bo tam można szybko nauczyć się warsztatu…

Poznając ciekawe zawody, z ich najbardziej interesującej strony mogą oni „zakochać” się w którymś, dowiedzieć się jakie umiejętności są ważne, aby go wykonywać, w którą stronę należy się skierować, aby od czegoś zacząć.

Pierwszą propozycją, złożoną przez pana Artura Brolla, tatę Adriana z klasy 1b, było spotkanie z wojskowymi. 15 maja przyjechał do naszej szkoły pan major Sławomir Roman wraz ze swoimi współpracownikami z Wojskowej Komendy Uzupełnień, aby opowiedzieć młodzieży, jak przebiega i od czego zależy kariera wojskowa. Niektórzy z chłopaków otrzymali nawet książeczki wojskowe. Kto wie, może za parę lat to oni przyjadą do naszej szkoły opowiadać o swojej karierze.

Następne spotkanie z tego cyklu odbędzie się Wojewódzki Sądzie Administracyjnym gdzie o swoim zawodzie opowie nam pani sędzia.