Jak co roku w ostatnim tygodniu  roku szkolnego, odbył się w naszej szkole festyn. Uczniowie gromadzili się w swoich klasach od godziny 13.

Można było sprzedać lub nabyć książki zarówno używane, jak i nowe; odkupić mundurki lub zamówić nowe, akcja cieszyła się w tym roku dużym powodzeniem, a dzięki niej wielu uczniów zaopatrzyło się w niezbędne, przyszłoroczne materiały szkolne za niewielką cenę.

Tegoroczną nowością był pokaz dokonań kół uczniowskich i tak prezentowali się m.in.

– artyści – był koncert muzyczny i spektakl teatralny

– humaniści – była np. gra polonistyczna, czy przedstawienie w j. angielskim, można było także przenieść się do świata francuskich rogalików i serów pleśniowych

– ścisłowcy – można było obejrzeć wybuchy i inne eksperymenty chemiczne

– szkolne koło „Caritas” czy DKF

Jednym słowem – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największe poruszenie wzbudziło przedstawienie koła teatralnego prowadzonego przez p. Katarzynę Błajet, jednak słowa uznania należą się wszystkim uczniom pracującym w godzinach pozalekcyjnych nad rozwijaniem własnych talentów.

Niestety pogoda nie rozpieszczała nas słońcem i zawody sportowe musiały zostać odwołane – nie było bowiem chętnych na skoki przez kałuże 😉

Uwieńczeniem całego dnia była kiełbaska z grilla (dzięki Rodzicom, którzy pilnowali żaru na grillu), sałatki i różne słodkości, jakie uczniowie wcześniej przygotowali. Od godziny 15 na wspólnym stole pojawiło się mnóstwo przepysznych potraw, które przekonały nawet największych niejadków. Cała impreza przebiegała w miłej, rodzinnej atmosferze.

opracowali: Joanna Niewrzendowska i Jan Tasiemski – Pituła