28 czerwca o godzinie 13.00 rozpoczęła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego dla Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki.

Po krótkim wprowadzeniu Księdza Dyrektora nagrodziliśmy wyróżnionych uczniów obu szkół oraz wręczyliśmy nagrody za szczególne osiągnięcia, w tym konkursy i stuprocentową frekwencję. Następnie wysłuchaliśmy recitalu szkolnego zespołu muzycznego pod przewodnictwem pani Marty Gołkowskiej.

Po uroczystości w szkole udaliśmy się do kościoła św. Jana Kantego na wspólną mszę dziękczynną za cały ten rok szkolny.

 

Klasy trzecie spotkały się po raz ostatni na wspólnej mszy świętej. Wraz z całą szkołą dziękowaliśmy Bogu za kończący się rok, za zdobytą wiedzę i zawiązane przyjaźnie. Po mszy św. w sali gimnastycznej odbyła się druga część uroczystości. Najpierw trzecioklasiści przyrzekali na Sztandar Szkoły nieść w świat dewizę Stanisława Kostki – ad maiora natus sum. Później nastąpiło rozdanie Kryształowych Kostek dla wybitnych uczniów, świadectw z wyróżnieniem, pozostałych świadectw i podziękowań dla Rodziców szczególnie zasłużonych dla szkoły i klas trzecich. Każda klasa przygotowała krótką prezentację o sobie na przestrzeni trzech lat, a międzyklasowa grupa teatralna odegrała skecz odwołujący się do niektórych wydarzeń, które przejdą do historii szkoły. Oprawą muzyczną zajął się jak zawsze niezawodny zespół prowadzony przez p. Martę Gołkowską. Jeszcze po raz ostatni każda klasa stanęła na środku sali powiązana wstęgą róż, wychowawczynie symboliczne rozwiązały klasy odcinając każdego ucznia, aby poszedł w swoim kierunku, wyruszył w nową podróż… I były łzy, choć niektórzy zarzekali się, że żadne wzruszenie ich nie dopadnie. A potem, już nieoficjalnie, każda klasa osobno pożegnała się ze sobą i z wychowawcą w swojej sali. I było jeszcze więcej łez. Najłatwiej było tym, którzy od września wrócą tu w charakterze licealistów…