„Witamy na planecie Kosteks” Takimi słowami w naszej szkole rozpoczęły się kolejne otrzęsiny klas pierwszych. Tradycyjnie przygotowali je dla swoich młodszych kolegów uczniowie klas drugich

Tegorocznym tematem przewodnim otrzęsin był temat kosmos. Klasy (ufoludki z konkretnej wymyślonej przez siebie planety), wylądowały na planecie „Kosteks” gdzie czekał na nich- naczelny Ufolud (ks. Dyrektor), który musiał dopełnić swojej powinności i przyjąć nowe ufoludki do społeczności zamieszkującej „Kosteks.” Zanim to nastąpiło, każda z klas musiała się odpowiednio zaprezentować.

Wzorem lat ubiegłych, klasy przygotowały  prezentację swoich planet, strojów oraz miały za zadanie odegrać scenkę pt. „ Wylądowanie na planecie Kosteks.” Dwoma ostatnimi konkurencjami otrzęsin były zawody sportowe: krążenie po orbicie- czyli zawody z hula hop- oraz wpadanie do czarnej dziury- czyli rzut ringo do celu. Na koniec uroczystości, Ksiądz Dyrektor dokonał oficjalnego przyjęcia pierwszaków do społeczności uczniów planety Kosteks.

Zaraz po pasowaniu, wszyscy udali się na kosmiczną ucztę przygotowaną przez rodziców.

opracowała: Agnieszka Weydmann