Habemus papam – mamy papieża! Dla nas Polaków to było wielkie wydarzenie. I było tak aż do wigilii święta Bożego Miłosierdzia, które w tamtym roku przypadało 2 kwietnia, i tak było do godz. 21.37 – kiedy Go zabrakło… – mówiła prowadząca przedstawienie.

 

Czy Go zabrakło? Przecież dla ludzi wierzących nie odszedł – dopowiedziała współprowadząca.

 

Tegoroczne przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego, przygotowane przez uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum przy wsparciu jednego licealisty, przebiegło w klimacie kawiarnianych wspomnień o wielkim Polaku i błogosławionym papieżu. Przy stoliku w kawiarni zasiedli przyjaciele z lat młodości Karola Wojtyły. Przypominali różne wydarzenia z życia Jana Pawła II, jego nauczanie, ale także liczne anegdoty. Ich rozmowy przeplatane były recytacją poezji, śpiewem oraz fragmentami nagrań homilii i przemówień papieża.

 

Ukazując wybrane wydarzenia z życia Jana Pawła II oraz niektóre jego słowa, młodzież chciała pokazać, że choć papieża nie ma już z nami fizycznie, jego nauczanie i postawa wciąż pozostają aktualne i żywe. Zwłaszcza jego wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.

 

Mamy nadzieję, że zaangażowanie w przygotowanie i udział społeczności szkolnej w przedstawieniu pomoże nie stracić wrażliwości na potrzeby innych i otworzy na dialog z drugim człowiekiem.

opracował: dk. Wojciech Nowicki