W bieżącym  roku szkolnym „Dzień walki z paleniem papierosów” rozciągnął się w czasie. Uczniowie zaczęli już od 06.11 przygotowania do konkursu plastycznego, scenki , oraz filmiku dokumentalnego do hasła „PAPIEROS – SZKODZI!”

Celem akcji było kształtowanie świadomości młodego człowieka, ukierunkowanie na zdrowy tryb życia, pokazanie bezpośrednich zagrożeń związanych z paleniem papierosów.

20.11.13 Podczas przerw wyświetlano w głównym holu  prezentację  multimedialną o szkodliwości palenia nikotyny, wywieszone były na tablicach ulotki dotyczące zagrożeń, które niesie nikotyna, a uczniowie i pracownicy szkoły mogli częstować się zdrowymi, rumianymi jabłkami. Uczniom liceum pokazano film dokumentalny o skutkach palenia nikotyny na organizm człowieka. Poczęstunek jabłkami trwał jeszcze przez następny dzień.

 

29.11 zorganizowano wystawę prac plastycznych do hasła „PAPIEROS – SZKODZI!”  Nagrodzono trzy prace:

I miejsce zajęły uczennice klasy 2b Emilka Cholewa i Agnieszka Grzegorzewicz,

II miejsce zajęły uczennice klasy 2d Weronika Siebert i Wiktoria Szafrańska,

III miejsce zajęły ex aequo uczennice klasy 3a Natalia Prukała, Magdalena Bąk, Weronika Opszalska, Agata Krawczyk, oraz uczennica klasy 1b Natalia Słomian.

GRATULUJEMY!!!!

 

Scenki zostały zaprezentowane przed komisją, przedstawicielem SU i grupą uczniów z różnych klas w dniu 29.11 i 02.12. Oto wyniki:

I miejsce zajęła grupa przedstawicieli klasy 2d,

II miejsce zajęła grupa przedstawicieli klasy 2a,

III miejsce zajęła grupa przedstawicieli klasy 3c.

GRATULUJEMY!!!!

 

W konkursie na filmik dokumentalny zwyciężyli:

I miejsce Jakub Dopierała z klasy 3c,

II miejsce Tomasz Kosmalski i przedstawiciele klasy 2a,

III miejsce Kamila Machnicka z klasy 1a.

GRATULUJEMY!!!!

 

Prace plastyczne na wystawie, filmiki wyświetlane w czasie przerw, oraz scenki nagrodzone przedstawiane podczas  dużej przerwy można było oglądać jeszcze przez parę kolejnych dni. Uczniowie wyróżnieni dostali drobne upominki, a klasy biorące udział zdobyły punkty do rywalizacji klas.

opracowała: Barbara Guzek