16 grudnia , jak co roku, naszą szkołę odwiedzili dyrektorowie pobliskich szkół.   Po obejrzeniu jasełek wraz z Księdzem Dyrektorem Piotrem Kusiem udali się do specjalnie przygotowanej sali, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie spożyć wigilię. Spektakl jasełkowy obejrzały także społeczności obu szkół mieszczących się w budynku przy ul. Kanclerskiej- uczniowie Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. S. Kostki oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego KSW im. bł. N. Tułasiewicz. Specjalnymi gośćmi (i najbardziej uroczymi widzami) okazały się przedszkolaki z Przedszkola im. Poznańskich Koziołków, które z wypiekami na twarzy przyglądały się zmaganiom bohaterów.

Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez Grupę Teatralną „Ad hoc” prowadzoną przez p. Katarzynę Błajet oraz Szkolny Zespół Muzyczny , którego opiekunem jest p. Marta Gołkowska.  Pierwsze sceny, to finał programu „Mam talent”, odbywający się w Wigilię. Zwycięzcą programu zostaje młody chłopak, Nikodem Lol, przed którym staje otworem droga do sławy. Świat show- biznesu okazuje się jednak bardzo pusty, zwodniczy i zepsuty, a nasz bohater na szczęście w porę to dostrzega.  Zamiast podpisać kontrakt- cyrograf postanawia wrócić do domu i spędzić Wigilię w gronie rodziny.

Celem twórców przedstawienia było zwrócenie uwagi na prawdziwą wartość Świąt Bożego Narodzenia, która jest dzisiaj coraz trudniej dostrzegalna; Święta stały się imprezą komercyjną…  Mamy nadzieję, że udało nam się pobudzić  widzów do refleksji i sprawić, że Boże Narodzenie pośród całego medialnego szumu, dźwięków „Last Christmas” płynących z głośników i zabiegania w poszukiwaniu prezentów będzie jednak dla nich przede wszystkim przeżywaniem radości z przyjścia na świat Pana. Bo czyż może być w Święta większy powód do radości?

opracowała: Katarzyna Błajet