Piątek, 20 grudnia, był dla naszego gimnazjum oraz liceum dniem pięknych Spotkań i Wydarzeń. Przygotowywaliśmy się do niego przez cały tydzień, kiedy to klasy tworzyły na dużych przerwach żywą Stajenkę z Bożą Rodziną.

W piatek natomiast, po przeżytej wspólnie adwentowej Eucharystii, w której mogliśmy podziękować za Emmanuela – Boga, który chce być blisko Człowieka, po wysłuchaniu życzeń Księdza Dyrektora, wreszcie – po upamiętnieniu 95 rocznicy Powstania Wielkopolskiego, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia.

Odebraliśmy też świece  rozprowadzane przez Szkolne Koło Caritas. Następnie rozeszliśmy się do sal lekcyjnych. Klasy rozpoczęły swoje wigilijne spotkania dzieleniem się Słowem Pisma Świętego, życzeniami i symbolicznym opłatkiem.

Klasa 1c miała mozliwość  dzielenia się świątecznymi bajkami!, kolędowania po polsku i po czesku. W klasie 1d były kolędy i nie zabrakło św. Mikołaja, z elfem i reniferkiem.

W klasie 1a na stole pojawiło się kilka domowych ciast i ciastek, pierniki, mandarynki, winogrona i wiele więcej. Czas upływał na wspólnym posiłku, rozmowach i rozdaniu przygotowanych prezentów – niespodzianek. Przez kilka chwil gościł tam też Ksiądz Dyrektor. Wspólne chwile umilił Wojtek, który pięknie grał kolędy na pianinie.

W klasie 3c przy akompaniamencie gitarowym Marcina Szafrańskiego odbyło się wspólne kolędowanie. Dziewczyny przedstawiły układ taneczny do Last Christmas.

W klasie 2c gdy już padły ostatnie słowa życzeń, przewodnicząca Magda Pietrzak wcieliła się w rolę Św. Mikołaja i rozdawała każdemu czekoladowe mikołajki oraz własnoręcznie wypieczone muffinki. Klasowi muzycy – Magda Pietrzak i Piotrek Wallas przygotowali też krótki koncert kolęd.

W klasie 2d na zakończenie wspólnego świętowania część klasy odśpiewała wybrane kolędy przy dźwiękach akompaniującego klarnetu.

W klasie 2a przy dźwięku najpiękniejszych kolęd, gwiazdor, w którego wcielił się Maks, rozdał wszystkim upominki, które nawzajem dla siebie przygotowali. Po skosztowaniu smakołyków przygotowanych przez mamy roeszli się do domów, aby tam przygotować się do spędzenia Świąt w gronie rodziny.

Wspólnych radości było tak wiele! Dziękując za podarowany Nam Czas, życzymy Wszystkim, by Bóg nie był dla Nas tylko lalką ze świątecznego żłóbka, pokrytą kurzem po zakończonym kolędowaniu – ale by rodził się w Nas na co dzień, kiedy będziemy dzielić się Sobą Nawzajem.

opracowali: Joanna Tritt, Anna Bielawska, Ewa Zawieja, Pacholska Maria, Aleksandra Międlarz, Marta Kundzewicz, Agnieszka Weydmann, Jan Tasiemski – Pituła, Katarzyna Błajet, Katarzyna Lisiecka