Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbyła się w środę 24 września.  Cała społeczność szkolna, zarówno uczniowie gimnazjum, jak i liceum zgromadzili  się w kościele pod wezwaniem św. Jana Kantego na mszy św., która minęła w śpiewnej atmosferze dzięki naszej szkolnej scholi.
Gimnazjaliści po nabożeństwie przeszli do szkoły na uroczysty apel. Przewodniczący klas pierwszych, jako reprezentanci pierwszoklasistów złożyli ceremonialną przysięgę.
Straż szkolnej chorągwi czyli opiekunowie naszego sztandaru, zostali zmienieni; trzecioklasistom  podziękowano za godne pełnienie służby, a obu składom nowego  pocztu  życzono powodzenia w tym wyjątkowym zadaniu.  Przez cały rok w poczcie sztandarowym będą: Michał Fedyna z klasy 2a w asyście Laury Biniak z 2c i Oliwii Krzos z 2d. W drugim składzie chorążym będzie  Jan Woszczyk z 2d w asyście Oli Andrzejewskiej z 2a i Marty Pokrywczyńskiej z 2b.

Po zakończeniu tych wszystkich poważnych spraw, przyszła kolej na część artystyczną. Nasz chór przepięknie zaśpiewał Tolerancję Stanisława Soyki oraz O niebo lepiej Mieczysława Szcześniaka.

Ksiądz diakon wręczył nagrody podsumowując wyniki konkursu indywidualnego z wiedzy o życiu Stanisława Kostki.
Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną  na temat naszego patrona. Wspaniała 3d zdobyła największą liczbę punktów; ten wynik nikogo nie dziwi, ponieważ ich oryginalny pomysł musiał zostać doceniony, a zabawne scenki – filmiki – wplecione między slajdy, na długo pozostaną w pamięci. Stwierdzam to może subiektywnie, ale przecież mam rację.

opracowała: Basia Budzińska 3d