Dnia 14. kwietnia już po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Święto Miłosierdzia Bożego.
Tym razem mogliśmy bliżej przyjrzeć się życiu i posłannictwu św. siostry Faustyny Kowalskiej.
Przy pomocy fragmentów filmu pt.: „Faustyna” oraz pieśni z pop – oratorium pt.: „Miłosierdzie Boże” konferansjerzy: Maria Pilińska i Szymon Tołpa, pomogli nam zrozumieć, jak to się stało, że przez tak skromną, prostą zakonnicę Pan Jezus przekazał światu orędzie o Bożym Miłosierdziu. Zachęcili oni nas również do tego, byśmy uczyli się być miłosierni po to, by świat wokół nas stawał się lepszy.
Podczas tej uroczystości zostali nagrodzeni najlepsi wolontariusze Szkolnego Koła Caritas: Dominik Walkowiak, Grzegorz Walkowiak, Patrycja Wiśniewska, Katarzyna Foltyn, Alicja Kochner, Małgorzata Rutkowska, Paulina Maciejewska oraz Julita Wieromiej. Do Szkolnego Koła Caritas zostali też uroczyście przyjęci nowi członkowie. Otrzymali oni z rąk księdza Dyrektora Piotra Kusia legitymacje członkowskie. Od tego dnia nasze szkolne SKC liczy 44 członków. Szkolne Święto Miłosierdzia Bożego jest to dzień gratulacji i podziękowań. Jest to radosne święto tych, którzy poświęcają swój czas, trud
i serce w służbie drugiemu człowiekowi po to, by budować lepszy, bardziej przyjazny świat, świat pełen miłości i miłosierdzia.

Szczególne podziękowania należą się Szymonowi Parafińskiemu za pomoc w realizacji Święta Miłosierdzia Bożego od strony multimedialnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz prezentacji pt.: „ Szkolne Koło Caritas, czyli: Jak uczyliśmy się być miłosierni w roku szkolnym 2014/2015”.

opracowała: Hanna Kowalik