16 września 2015 w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Uczniowie poproszeni byli o przygotowanie się do tej uroczystości w tematyce Śródziemia-, czyli świata Tolkiena, znanego i lubianego autora trylogii „Władca Pierścieni”.

Rody musiały zmierzyć się z konkurencjami z różnych dziedzin. Rozpoczęli od prezentacji rodów przed naszym przewodnikiem- Gandalfkusiem.  Następnie mieszkańcy Śródziemia zaprezentowali swoje stroje w pokazie mody a artystycznie uzdolnione osoby podjęły się wyzwania narysowania portretu maga Gandalfkusia. Kolejni przedstawiciele rodów, osoby o zręcznych i zwinnych palcach musiały odszukać zaginiony pierścień w czeluści wypełnionej oślizgłymi wiciami, podobnymi do makaronu. Na końcu rody wykazały się niezwykłą sprawnością i pod okiem dzielnego elfa Jana Tasiemskiego-Pituły wystartowały w konkurencjach sportowych a przedstawiciele uczonych rozszyfrowywali cytat z „Władcy Pierścieni” napisany w języku elfów.

Widząc zachodzące słońce i poświatę księżyca mądry i potężny Gandalfkuś docenił w młodych rodach odwagę, gotowość do poniesienia trudów i chęć zdobycia skarbca wiedzy przyjął wszystkich do swojej drużyny. Nakazał jednakże oznaczyć każdego przyjętego do drużyny znakiem przynależności i zaprosił wszystkich na wielką ucztę.

Opracowali: Barbara Musielak, Kinga Kawecka, Daniel Krynicki