Dnia 26 lutego, w piątkowe popołudnie, grupa młodzieży z naszej szkoły udała się wraz księdzem Grzegorzem Koniecznym i opiekunem Szkolnego Koła Caritas do pobliskiego Domu Dziecka z przygotowanym programem pt. „Zabawa z bajką”.
Gdy przybyliśmy na miejsce, dzieci już na nas czekały. Po krótkich przygotowaniach na scenę wyszli aktorzy i przedstawili bajkę pt.: „Śpiąca królewna”. Gra aktorska naszych uczniów bardzo się młodym widzom spodobała, gdyż żywo reagowali na to, co działo się na scenie. Po spektaklu przyszedł czas na wspólną zabawę. Najpierw były to zabawy ruchowe, a potem przygotowywaliśmy wraz z dziećmi pewne elementy stroju i przebieraliśmy je w ulubione postaci z bajki. W ten sposób każde z nich mogło się wcielić w rolę króla, królowej, księżniczki, księcia lub wróżki. Na koniec częstowaliśmy maluchy samodzielnie przygotowanymi słodkościami.
W to piątkowe popołudnie udało nam się małych mieszkańców Domu Dziecka wprowadzić choć na chwilę w zaczarowany świat baśni i oderwać od codzienności.  Uśmiechy na twarzach i radość w oczach tych małych istot tak bardzo poranionych przez los przekonały nas o tym, że warto dla takich chwil poświęcać swój czas i siły. Wszyscy stwierdziliśmy, że będziemy przybywać tu częściej.

Opracowała: Hanna Kowalik