EUROPEJSKI PROGRAM EDUKACYJNY
NaukaBezGranic to europejski program edukacyjny, który  propaguje różnorodne formy nauczania i zdobywania wiedzy o świecie oraz wspiera nauczycieli w rozwijaniu umiejętności potrzebnych młodzieży, takich jak: wrażliwość, tolerancja, zdolność kreatywnego myślenia, umiejętność  zdobywania i przetwarzania informacji, przedsiębiorczość i umiejętności komunikacyjne.
W ramach tego programu 21 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach Ceilidh dancing, prowadzonego przez Irlandczyka, Richie Mullaney’a.
11 kwietnia br. nasi uczniowie mieli okazję znowu spotkać się ze znajomym Irlandczykiem,  Richim oraz z nauczycielem  z Estonii, Kaidarem Kivistikiem. Skecze Kena Wilsona
pt. „ A Ticket to Birmingham” w wykonaniu Richiego i Kaidara były ciekawym i bardzo zabawnym odkrywaniem kultury brytyjskiej. Uczniowie mieli okazję zetknąć się z brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona. Interaktywne fragmenty bardzo uatrakcyjniły przedstawienie i pozwoliły uczniom na lepsze zrozumienie skeczy. Uczeń klasy 3a, Michał Fedyna,  tak świetnie wczuł się w rolę klienta na poczcie, że nasz gość określił jego występ  najlepszą improwizacją w tym spektaklu, jaką dane mu było widzieć! Gratulujemy!
Opracowała
Anna Nowaczyk