W dniach 20-26.05.2018 odbyło się trzecie z kolei  spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „Be Smart at Heart”. Tym razem nauczyciele  i uczniowie z Danii, Turcji, Włoch i Bułgarii odwiedzili naszą szkołę.

 

W spotkaniu uczestniczyło 17  nauczycieli i 46 uczniów  z:

  1.   Istituto Comprensivo N. 2 z Włoch.
  2. Srednoobshtoobrazovatelno uchilishte „Nikola Jankov Vapcarov” z Bułgarii.
  3. Barbaros Hayrettin Pasa Orta Okulu z Turcji.
  4. Skolen ved Bulowsvej z Danii.
  5. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu.

 

 

Tematem spotkania było wykorzystanie technologii informatycznej na lekcjach matematyki, więc uczniowie i nauczyciele przedstawili propozycje lekcji matematyki z zastosowaniem    różnych aplikacji.   Odbyły się też warsztaty, w czasie których uczniowie układali quizy z matematyki. Goście musieli wykazać się wiedzą o naszym kraju, rozwiązując quiz wiedzy.

Młodzież uczestniczyła w różnego rodzaju grach i zabawach integracyjnych. Poznawała naszą kulturę biorąc udział w grze miejskiej, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły czy  lepiąc pierogi w Soplicowie filmowym. Goście mieli też okazję zwiedzić najważniejsze zabytki Poznania i Muzeum Rogala Marcińskiego.

 

W czasie spotkania odwiedziliśmy również  Poznańskie Centrum Superkomputerowo-sieciowe, które świadczy zaawansowane usługi,  związanych z przetwarzaniem danych czy udostępnianiem systemów archiwizacji o dużych pojemnościach.

 

W ostatnim dniu spotkania w szkole, z udziałem gości, nauczycieli i rodziców, odbyła się impreza pożegnalna. W trakcie imprezy goście mieli okazję zatańczyć poloneza i spróbować smakołyków, przygotowanych przez rodziców.

 

Przez ten wspólnie spędzony tydzień, pełen działań projektowych,  zdążyliśmy się zżyć i zaprzyjaźnić, dlatego trudno było nam się rozstać, ale  miłe wspomnienia zostaną na zawsze!

Opracowała: Anna Nowaczyk