W minioną środę wspólnie świętowaliśmy otwarcie naszej nowej EKOPRACOWNI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez przewodniczącego Rady Rodziców Pana Piotra Pałgana i naszego Księdza Dyrektora Piotra Kusia uczennice klas 4 i 5 zaprezentowały wierszyki ekologiczne napisane przez naszych absolwentów.

Następnie nastąpiło odczytanie listu z gratulacjami od Pani prezes WFOŚiGW Jolanty Ratajczak. 

Po serii podziękowań dla Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu za dofinansowanie Ekopracowni w kwocie 74.997 zł i dla Prezydium Rady Rodziców za dofinansowanie w kwocie 8.333 zł, przyszedł czas na podziękowania dla Księdza Dyrektora Piotra Kusia, Pani księgowej Agnieszki Ziółkowskiej, Pana Ryszarda Radkowskiego i naszej Pani od biologii Patrycji Nowak. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek i zapoznanie się z pracą modeli OZE, naukę obsługi nowych mikroskopów oraz zajrzenie do wnętrza ciała człowieka. 

Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych i pomocnych osób: nauczycieli i rodziców spełniamy nasze wspólne marzenie o mądrej i nietuzinkowej edukacji na rzecz ekologicznej świadomości wszystkich pokoleń: od uczniów i nauczycieli zaczynając, a na Rodzicach i Dziadkach kończąc.

Opracowała: Patrycja Nowak