Wczoraj w naszej szkole w ramach działań Ekopracowni OZE gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu. Pan Tadeusz Gendaszyk oraz Pan Mateusz Nowak przedstawili naszym uczniom ofertę edukacyjną Technikum Środowiskowego a także opowiedzieli o zapotrzebowaniu na rynku pracy na zawody przyrodnicze. Tematem przewodnim naszego spotkania było kształcenie w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów Energii Odnawialnej. Uczniowie dowiedzieli się do jakiego rodzaju pracy przygotuje ich ten kierunek, gdzie można  znaleźć zatrudnienie oraz że jest to kierunek bardzo przyszłościowy.

Zajęcia zakończyły się praktyką pod okiem Pana Mateusza. Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z fizyki, biologii i kółka ekologicznego w ćwiczeniu z użyciem specjalistycznych sprzętów.

Dziś dowiedzieliśmy się, że nauka w Golęcińskim Technikum w zawodzie technik OZE jest w pełni dostosowana do dynamicznie zmieniającego się rynku energetycznego.

Kto wie? Może ktoś z naszych Uczniów założy w przyszłości swoją firmę OZE? Może zostanie ministrem ds. Klimatu i Środowiska? Trzymamy kciuki za wszystkich Uczniów i Absolwentów!

opracowała: Patrycja Nowak