„Zaczytani-oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”

Nasze gimnazjum postanowiło włączyć się w ogólnopolską kampanię społeczną promującą czytelnictwo. Akcja ta ma pomagać dzieciom i młodzieży w szpitalnych oddziałach dziecięcych. Założeniem Kampanii Zaczytani jest, by:

–  każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu,

– w jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby,

–  rozbudzić miłość do czytania i książek  

Zapraszam wszystkich, którzy chcą się włączyć do akcji, by przynosili nowe i niezniszczone książki dla dzieci i młodzieży do naszej  biblioteki szkolnej. Czeka tu specjalna walizka, do której można składać owe dary po to, by inne dzieci dzięki tym książkom, mogły wyruszyć w niejedną ciekawą podróż…

plakat-zaczytani-strona

   „ Akcja Zaczytani” zakończona!

Zakończyła się akcja „Zaczytani”, która na początku października 2013 roku ruszyła w naszej szkole. Zbieraliśmy  książki dla najmłodszych pacjentów szpitali w ramach ogólnopolskiej akcji  organizowanej przez Fundację „Rozwój” (www.zaczytani.org).

Uczniowie chętnie przyłączyli się do tego, jakże pięknego, przedsięwzięcia.

Udało nam się zebrać aż 275 książek, które przesłaliśmy  do siedziby fundacji za pośrednictwem Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Stamtąd książki mają być rozesłane do szpitali dziecięcych w całej Polsce.

1