22 października dzieci, które rozpoczęły we wrześniu 2019 roku naukę w naszej szkole, złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane na Ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki. Była to radosna uroczystość, w czasie której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, a na końcu razem z rodzicami, Pierwszaki udały się na słodki poczęstunek.

W ostatnim tygodniu października, Uczniowie klas pierwszych wybrali się na spacer Tropiciela Przyrody. Szukali oznak jesieni  w pobliskim parku, poznawali zasady dokarmiania ptaków zimą, a także skorzystali z ostatnich ciepłych promieni słońca bawiąc się na pobliskim placu zabw.

28 listopada pierwszaki wybrały się do kina na film pt. Kraina lodu 2. Wyprawa tramwajem była udana, a film bardzo się podobał.

4 grudnia Uczniowie klasy 1 a.  i 1b.wybrali  się na swoją pierwszą daleką wycieczkę. W Muzeum Regionalnym w Stęszewie poznali dawne zwyczaje bożonarodzeniowe oraz zwiedzili stałą ekspozycję. Następnie pojechali aż pod Wolsztyn, aby zobaczyć, jak powstają bombki. Fabryka ozdób świątecznych zachwyciła wszystkich, każdy chciał chociażby jedną bombkę na pamiątkę- na szczęście Mikołaj dobrze o tym wiedział i dwa dni później w salach Pierwszaków pojawiły się bombki z ręcznie wymalowanym imieniem każdego dziecka.

Wycieczka zakończyła się poszukiwaniem najpiękniejszej choinki do  sal  Pierwszaków.  Uczniowie pojechali do szkółki leśnej, gdzie Pan leśniczy pomógł nam wyciąć przepiękne choinki.

A teraz przed nami piękny czas wigilijny…

Wizyta w teatrze klas pierwszych 

Wycieczka klas pierwszych do Muzeum w Stęszewie