W zeszłą środę uczniowie z kółka ekologicznego wyszli przed budynek naszej szkoły z „Pierwszą Uczniowską Wystawą OZE”. Tematem przewodnim była energia wiatrowa. Uczniowie zaprezentowali zainteresowanym modele turbin wiatrowych, które zbudowali na kółku ekologicznym, a także pokazali w ciekawej formie graficznej budowę turbiny wiatrowej, schemat powstawania prądu przy użyciu turbiny oraz mapę Polski z zaznaczonymi strefami energetycznymi. Młodsi Poznaniacy odwiedzający wystawę zainteresowani byli bardziej działaniem wiatraków, natomiast starsi zwracali uwagę na kreatywne pomysły naszych Uczniów dotyczące drugiego życia turbin wiatrowych. Dziękujemy za każde dobre słowo, które od Państwa usłyszeliśmy!

W poniedziałek na wystawie OZE największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy OZE z wykorzystaniem gogli VR. Dziękujemy za stworzenie naszego filmiku Panu Adamowi i Panu Andrzejowi z firmy PureColor! Panowie odwiedzili nas ostatnio w naszej Ekopracowni OZE! Dziękujemy bardzo za współpracę! A wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejną naszą wystawę, która już w styczniu!

Modele do demonstracji energii wiatrowej zaprezentowane na wystawie OZE zostały zakupione w ramach dofinansowania Ekopracowni OZE z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Baner reklamujący naszą wystawę został wykonany w całości przez uczniów z materiałów pochodzących z recyklingu !!!