Dnia 3. lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Powodem była organizowana przez te instytucje od dziesięciu lat Biała Sobota. Od trzech lat wydarzenie to ma miejsce w naszej szkole. Tego dnia sale lekcyjne zamieniają się w gabinety lekarskie i laboratoria, korytarze w poczekalnie dla pacjentów, a sala gimnastyczna staje się  miejscem zabaw dla dzieci. Chociaż z badań mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Poznania bez ograniczeń wiekowych, to w tym roku akcja była skierowana szczególnie do osób aktywnych zawodowo, które na co dzień często nie znajdują czasu, by zadbać o swoje zdrowie. Tradycyjnie już w Białej Sobocie aktywnie uczestniczyła duża grupa młodzieży z naszego Szkolnego Koła Caritas. Nie szczędzili oni sił i zaangażowania, by przygotować sale na ten dzień oraz by służyć poradą, kierować przybyłych na badania do odpowiednich gabinetów, przewozić ich windą. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę wyróżniając się uprzejmością, gotowością niesienia pomocy, wrażliwością i umiejętnością mądrego reagowania w trudnych sytuacjach.

Następna Biała Sobota w naszej szkole już za rok.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opracowała: Hanna Kowalik