EUROPEJSKI PROGRAM EDUKACYJNY

 

NaukaBezGranic to europejski program edukacyjny, który  propaguje różnorodne formy nauczania i zdobywania wiedzy o świecie oraz wspiera nauczycieli w rozwijaniu umiejętności potrzebnych młodzieży, takich jak: wrażliwość, tolerancja, zdolność kreatywnego myślenia, umiejętność  zdobywania i przetwarzania informacji, przedsiębiorczość i umiejętności komunikacyjne.  NaukaBezGranic – to otwarcie na inne obyczaje, kultury i poglądy. Współpraca z zagranicznymi artystami i instytucjami umożliwia uczniom poszerzanie horyzontów, a polskim szkołom wzbogacenie programu edukacyjno – wchowawczego.

 

W ramach tego programu 21 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach Ceilidh dancing, prowadzonego przez Irlandczyka, Richie Mullaney’a.

Tańce Ceilidh to tańce celtyckie pochodzące z Irlandii i Szkocji. Samo słowo Ceilidh znaczyło „towarzystwo”, ale znaczenie to zmieniło się z czasem na „spotkanie towarzyskie, zabawa”. I rzeczywiscie, Ceilidh to swietna zabawa dla ludzi w każdym wieku. Nawet ci, który nie lubią tańczyć lub twierdzą, że nie potrafią, z przyjemnością biorą udział w nauce tego tańca.

Richard wprowadza świetną atmosferę, ma bardzo dobry kontakt z dziećmi a jego energia i entuzjazm udziela się uczestnikom warsztatów. Ma też duże poczucie humoru co bardzo podobało się naszym uczniom!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

opracowała: Anna Nowaczyk